GEREON RCS vs Armtrac 400.
Porównanie techniczne, Landed Cost PL i werdykt wdrożeniowy.
ARX Gereon RCS to modułowa, bezzałogowa platforma kołowa/gąsienicowa do ewakuacji rannych (CASEVAC) i transportu amunicji, natomiast Armtrac 400 to potężny opancerzony trał przeciwminowy zdolny do detonacji min przeciwpancernych do 10 kg TNT.
GEREON RCS
GEREON RCS z dystrybucji globalnej (ARX Robotics GmbH) to zaawansowany robot wojskowy / ratowniczy o udźwigu nominalnym 500.0 kg i masie 450.0 kg. Zaprojektowany z myślą o aplikacjach wymagających wysokiej powtarzalności oraz stabilności operacyjnej z czasem pracy do 5.0 h.
Armtrac 400
Armtrac 400 z dystrybucji globalnej (Armtrac Limited) to zaawansowany robot wojskowy / ratowniczy o udźwigu nominalnym 20.0 kg i masie 23.0 kg. Zaprojektowany z myślą o aplikacjach wymagających wysokiej powtarzalności oraz stabilności operacyjnej z czasem pracy do 5.0 h.
Kiedy wybrać GEREON RCS, a kiedy Armtrac 400?
Wybierz GEREON RCS, jeśli:
- [+] Misja dotyczy cichego transportu zaopatrzenia, łączności lub ewakuacji medycznej rannych na linii frontu
- [+] Wymagana jest niska sygnatura termiczna, lekka konstrukcja i możliwość desantu z lekkich pojazdów
- [+] Zadanie wymaga elastycznej wymiany modułów misyjnych (kamery EO/IR, nosze, retranslatory)
GŁÓWNE ATUTY KONSTRUKCYJNE (GEREON RCS):
- • Optymalny stosunek masy własnej (450.0 kg) do udźwigu użytecznego (500.0 kg)
- • Niezrównana odporność mechaniczna na pył, wodę (IP67) oraz upadki z wysokości ze wsparciem środowiska sterowania ARX Robotics GmbH
- • Odporność mechaniczna i szczelność w klasie IP54 dostosowana do pracy obiektowej
Wybierz Armtrac 400, jeśli:
- [+] Głównym celem jest rozminowywanie humanitarne lub bojowe terenów zaminowanych minami naciskowymi
- [+] Wymagana jest odporność pancerza na bezpośrednią detonację ładunków przeciwpancernych
- [+] Teren wymaga ciężkiego rotora łańcuchowego oczyszczającego grunt do głębokości kilkudziesięciu centymetrów
GŁÓWNE ATUTY KONSTRUKCYJNE (Armtrac 400):
- • Optymalny stosunek masy własnej (23.0 kg) do udźwigu użytecznego (20.0 kg)
- • Niezrównana odporność mechaniczna na pył, wodę (IP67) oraz upadki z wysokości ze wsparciem środowiska sterowania Armtrac Limited
- • Odporność mechaniczna i szczelność w klasie IP54 dostosowana do pracy obiektowej
Tabela porównawcza: GEREON RCS vs Armtrac 400
| KRYTERIUM PORÓWNANIA | GEREON RCS | Armtrac 400 |
|---|---|---|
| Typ konstrukcji | Robot wojskowy i ratowniczy | Robot wojskowy i ratowniczy |
| Cena początkowa w PL | od 320 000 PLN (szacunkowo)
★ Najniższy próg wejścia | od 1 906 300 PLN (szacunkowo) |
| Wysokość / Masa | 450 kg | 23 kg |
| Stopnie swobody (DoF) | 5 DoF ciała
★ Największa zwinność | 5 DoF ciała |
| Udźwig roboczy (Payload) | 500 kg
★ Lider udźwigu | 20 kg |
| Czas pracy na baterii | 5 h
★ Najdłuższy czas pracy | 5 h |
| Radar 3D LiDAR | Wyłącznie kamery wizyjne | Wyłącznie kamery wizyjne |
| Jednostka obliczeniowa | Dedykowany sterownik czasu rzeczywistego ARX Robotics GmbH | Dedykowany sterownik czasu rzeczywistego Armtrac Limited |
| Otwarte SDK / ROS2 | API producenta, protokół CAN/Ethernet, wsparcie ROS 2 | API producenta, protokół CAN/Ethernet, wsparcie ROS 2 |
| Dostępność i dostawa | Dostępny w Polsce (dystrybucja B2B) (Dostawa 14-30 dni roboczych) | Dostępny w Polsce (dystrybucja B2B) (Dostawa 14-30 dni roboczych) |
| Okres zwrotu ROI (2 zmiany, 38 PLN/h) | 27 miesięcy (3-letni bilans: 107 133 PLN) | 160.7 miesięcy (3-letni bilans: -1 479 167 PLN) |
Pytania i odpowiedzi inżynieryjne. GEREON RCS vs Armtrac 400.
Jaka jest różnica w cenie Landed Cost w Polsce między GEREON RCS a Armtrac 400? +
Różnica w szacowanym progu wejścia (Landed Cost PL z cłem TARIC i transportem lotniczym DG) wynosi 1 586 300 PLN. Model GEREON RCS kosztuje od 320 000 PLN (szacunkowo), natomiast Armtrac 400 od 1 906 300 PLN (szacunkowo). Tańszym wyborem na start jest GEREON RCS.
Który model ma większy udźwig i więcej stopni swobody: GEREON RCS czy Armtrac 400? +
Pod względem udźwigu roboczego prowadzi GEREON RCS (GEREON RCS: 500 kg vs Armtrac 400: 20 kg). Pod względem liczby stopni swobody przewagę ma GEREON RCS (GEREON RCS: 5 DoF vs Armtrac 400: 5 DoF).
Jak wygląda okres zwrotu (ROI) przy pracy 2-zmianowej dla GEREON RCS vs Armtrac 400? +
Przy założeniu pracy przez 16 godzin dziennie (2 zmiany) i stawce zastępowanej pracy 38 PLN/h, szacowany czas zwrotu nakładu CAPEX dla GEREON RCS wynosi 27 mies. (zysk 3-letni netto: 107 133 PLN), a dla Armtrac 400 wynosi 160.7 mies. (zysk 3-letni netto: -1 479 167 PLN).
Czy przed wyborem GEREON RCS lub Armtrac 400 można przetestować oba modele w Polsce? +
Tak — w ROBOID przygotowujemy niezależny brief wdrożeniowy, weryfikujemy dostępność egzemplarzy demonstracyjnych w Polsce i Unii Europejskiej oraz zestawiamy oferty zakupu, leasingu operacyjnego i najmu długoterminowego dla obu modeli.
Sprawdź inne porównania 1-na-1
Unitree G1 Standard vs Unitree R1
Unitree G1 Standard (132 cm, 35 kg) oferuje dojrzalszy ekosystem demonstracyjny i wyższy zasięg ramion, natomiast Unitree R1 (123 cm, 29 kg, 26 DoF) stanowi lżejszy i tańszy próg wejścia dla kół naukowych i pracowni dydaktycznych.
Unitree G1 Standard vs Unitree H2 Edu
Unitree G1 to mobilna, bezpieczna w małych pomieszczeniach platforma o masie 35 kg, podczas gdy Unitree H2 Edu (180 cm, 70 kg, 31 DoF, 360 Nm) to pełnowymiarowa maszyna heavy-duty zdolna do operowania na wysokości standardowych stołów przemysłowych i regałów.
Agility Digit 5 vs Apptronik Apollo 2
Agility Digit 5 jest wyspecjalizowany w transporcie pojemników KLT i integracji z WMS poprzez Agility Arc, natomiast Apptronik Apollo 2 stawia na modułowość (wersja dwunożna lub stacjonarna), baterię Hot-Swap 4h i manipulację przy linii montażowej.
Boston Dynamics Atlas vs UBTECH Walker S2
Elektryczny Boston Dynamics Atlas (190 cm, 90 kg, udźwig ciągły 30 kg, IP65) reprezentuje najwyższą moc mechaniczną i zakres ruchu ponad ludzką anatomię, natomiast UBTECH Walker S2 (52 DoF) wyróżnia się 3-minutową automatyczną stacją wymiany baterii i zaawansowanymi dłońmi 24-DoF.
AGIBOT A2 vs UBTECH Walker C
AGIBOT A2 (169 cm, 69 kg, 40 DoF) oferuje bardziej zaawansowaną ekspresję twarzy i moc obliczeniową 200 TOPS do interakcji w showroomach, natomiast UBTECH Walker C (163 cm, 43 kg) jest o 26 kg lżejszy i zoptymalizowany pod wielogodzinne oprowadzanie gości po pawilonach.
AGIBOT X2 Ultra vs Booster T1
AGIBOT X2 Ultra (131 cm, 39 kg, 30 DoF) łączy dynamiczne pokazy ze sterowaniem aplikacyjnym, natomiast Booster T1 (118 cm, 30 kg, 23 DoF) to pancerna platforma do treningu Reinforcement Learning z układem Jetson AGX Orin 200 TOPS.