Booster K1 vs Booster T1.
Porównanie techniczne, Landed Cost PL i werdykt wdrożeniowy.
Booster K1 (95 cm, 19.5 kg, od 54 900 PLN) to kompaktowy robot dydaktyczny idealny do nauki podstaw i rozgrywek RoboCup KidSize, natomiast Booster T1 (118 cm, 30 kg, 200 TOPS) to zaawansowana jednostka badawcza całego ciała.
Booster K1
Kompaktowy humanoid do edukacji, programowania ruchu i robotycznej piłki nożnej.
Booster T1
Platforma deweloperska do badań lokomocji, interakcji i sterowania całym ciałem.
Kiedy wybrać Booster K1, a kiedy Booster T1?
Wybierz Booster K1, jeśli:
- [+] Budżet projektu wynosi ok. 55 000 PLN i szukasz bezpiecznej platformy na zajęcia ze studentami
- [+] Potrzebujesz lekkiego robota (19.5 kg), którego jeden student przeniesie w walizce
GŁÓWNE ATUTY KONSTRUKCYJNE (Booster K1):
- • Laboratoria edukacyjne i zajęcia z AI
- • Rozwój zachowania robota na boisku
- • Zweryfikowany profil techniczny producenta Booster Robotics (Chiny)
- • Pełna kalkulacja Landed Cost PL i wsparcie doboru części zamiennych w ROBOID
Wybierz Booster T1, jeśli:
- [+] Prowadzisz zaawansowane badania Sim-to-Real wymagające komputera Jetson AGX Orin 200 TOPS
- [+] Potrzebujesz wyższego wzrostu (118 cm) i opcjonalnego radaru 3D LiDAR
GŁÓWNE ATUTY KONSTRUKCYJNE (Booster T1):
- • Eksperymenty z ruchem i równowagą
- • Prototypowanie interakcji człowiek–robot
- • Zweryfikowany profil techniczny producenta Booster Robotics (Chiny)
- • Pełna kalkulacja Landed Cost PL i wsparcie doboru części zamiennych w ROBOID
Tabela porównawcza: Booster K1 vs Booster T1
| KRYTERIUM PORÓWNANIA | Booster K1 | Booster T1 |
|---|---|---|
| Typ konstrukcji | Kompaktowy humanoid edukacyjny | Platforma deweloperska RL / ROS2 |
| Cena początkowa w PL | od 54 900 PLN (szacunkowo)
★ Najniższy próg wejścia | od 119 000 PLN (szacunkowo) |
| Wysokość / Masa | 95 cm / 19.5 kg
★ Najlżejszy humanoid | 118 cm / 30 kg |
| Stopnie swobody (DoF) | 22 DoF ciała + 2 DoF dłoni | 23 DoF ciała + 4 DoF dłoni
★ Największa zwinność |
| Udźwig roboczy (Payload) | 1.5 kg | 3 kg
★ Lider udźwigu |
| Czas pracy na baterii | 2 h
★ Najdłuższy czas pracy | 2 h |
| Radar 3D LiDAR | Wyłącznie kamery wizyjne | Wbudowany 3D/4D LiDAR |
| Jednostka obliczeniowa | NVIDIA Jetson Orin Nano / NX (zależnie od wersji Geek/Edu/Pro) | Intel Core i7 + NVIDIA Jetson AGX Orin (200 TOPS w wersji Standard) |
| Otwarte SDK / ROS2 | ROS2, Python, C++, gotowe biblioteki RoboCup i symulacje RL | Pełne otwarte SDK C++/Python, ROS2, wsparcie Isaac Gym / MuJoCo |
| Dostępność i dostawa | Dostępny dla edukacji i R&D (14-21 dni roboczych) | Dostępny na zamówienie (21 dni) (21 dni roboczych) |
| Okres zwrotu ROI (2 zmiany, 38 PLN/h) | 4.6 miesięcy (3-letni bilans: 372 233 PLN) | 10 miesięcy (3-letni bilans: 308 133 PLN) |
Pytania i odpowiedzi inżynieryjne. Booster K1 vs Booster T1.
Jaka jest różnica w cenie Landed Cost w Polsce między Booster K1 a Booster T1? +
Różnica w szacowanym progu wejścia (Landed Cost PL z cłem TARIC i transportem lotniczym DG) wynosi 64 100 PLN. Model Booster K1 kosztuje od 54 900 PLN (szacunkowo), natomiast Booster T1 od 119 000 PLN (szacunkowo). Tańszym wyborem na start jest Booster K1.
Który model ma większy udźwig i więcej stopni swobody: Booster K1 czy Booster T1? +
Pod względem udźwigu roboczego prowadzi Booster T1 (Booster K1: 1.5 kg vs Booster T1: 3 kg). Pod względem liczby stopni swobody przewagę ma Booster T1 (Booster K1: 22 DoF vs Booster T1: 23 DoF).
Jak wygląda okres zwrotu (ROI) przy pracy 2-zmianowej dla Booster K1 vs Booster T1? +
Przy założeniu pracy przez 16 godzin dziennie (2 zmiany) i stawce zastępowanej pracy 38 PLN/h, szacowany czas zwrotu nakładu CAPEX dla Booster K1 wynosi 4.6 mies. (zysk 3-letni netto: 372 233 PLN), a dla Booster T1 wynosi 10 mies. (zysk 3-letni netto: 308 133 PLN).
Czy przed wyborem Booster K1 lub Booster T1 można przetestować oba modele w Polsce? +
Tak — w ROBOID przygotowujemy niezależny brief wdrożeniowy, weryfikujemy dostępność egzemplarzy demonstracyjnych w Polsce i Unii Europejskiej oraz zestawiamy oferty zakupu, leasingu operacyjnego i najmu długoterminowego dla obu modeli.
Sprawdź inne porównania 1-na-1
Unitree G1 Standard vs Unitree R1
Unitree G1 Standard (132 cm, 35 kg) oferuje dojrzalszy ekosystem demonstracyjny i wyższy zasięg ramion, natomiast Unitree R1 (123 cm, 29 kg, 26 DoF) stanowi lżejszy i tańszy próg wejścia dla kół naukowych i pracowni dydaktycznych.
Unitree G1 Standard vs Unitree H2 Edu
Unitree G1 to mobilna, bezpieczna w małych pomieszczeniach platforma o masie 35 kg, podczas gdy Unitree H2 Edu (180 cm, 70 kg, 31 DoF, 360 Nm) to pełnowymiarowa maszyna heavy-duty zdolna do operowania na wysokości standardowych stołów przemysłowych i regałów.
Agility Digit 5 vs Apptronik Apollo 2
Agility Digit 5 jest wyspecjalizowany w transporcie pojemników KLT i integracji z WMS poprzez Agility Arc, natomiast Apptronik Apollo 2 stawia na modułowość (wersja dwunożna lub stacjonarna), baterię Hot-Swap 4h i manipulację przy linii montażowej.
Boston Dynamics Atlas vs UBTECH Walker S2
Elektryczny Boston Dynamics Atlas (190 cm, 90 kg, udźwig ciągły 30 kg, IP65) reprezentuje najwyższą moc mechaniczną i zakres ruchu ponad ludzką anatomię, natomiast UBTECH Walker S2 (52 DoF) wyróżnia się 3-minutową automatyczną stacją wymiany baterii i zaawansowanymi dłońmi 24-DoF.
AGIBOT A2 vs UBTECH Walker C
AGIBOT A2 (169 cm, 69 kg, 40 DoF) oferuje bardziej zaawansowaną ekspresję twarzy i moc obliczeniową 200 TOPS do interakcji w showroomach, natomiast UBTECH Walker C (163 cm, 43 kg) jest o 26 kg lżejszy i zoptymalizowany pod wielogodzinne oprowadzanie gości po pawilonach.
AGIBOT X2 Ultra vs Booster T1
AGIBOT X2 Ultra (131 cm, 39 kg, 30 DoF) łączy dynamiczne pokazy ze sterowaniem aplikacyjnym, natomiast Booster T1 (118 cm, 30 kg, 23 DoF) to pancerna platforma do treningu Reinforcement Learning z układem Jetson AGX Orin 200 TOPS.