Przejdź do treści
RAPORT HEAD-TO-HEAD // CZWORONOGI KOŁOWO-KROCZĄCE

DEEP Robotics Lynx / Lynx M20 Pro vs DEEP Robotics Lite3.
Porównanie techniczne, Landed Cost PL i werdykt wdrożeniowy.

Deep Robotics Lynx łączy stawy kroczące z aktywnymi kołami, osiągając prędkości do 5 m/s na płaskim i zdolność wspinaczki na przeszkody, podczas gdy Lite3 to kompaktowy pies-robot zoptymalizowany pod kątem edukacji akademickiej i testów algorytmów sterowania.

MODEL A // DEEP Robotics (Hangzhou Deep Robotics) (Międzynarodowy) Dostępny w Polsce (dystrybucja B2B)
DEEP Robotics Lynx / Lynx M20 Pro

DEEP Robotics Lynx / Lynx M20 Pro

DEEP Robotics Lynx / Lynx M20 Pro z dystrybucji globalnej (DEEP Robotics (Hangzhou Deep Robotics)) to zaawansowany robot czworonożny o udźwigu nominalnym 8.0 kg i masie 35.0 kg. Zaprojektowany z myślą o aplikacjach wymagających wysokiej powtarzalności oraz stabilności operacyjnej z czasem pracy do 2.5 h.

CENA LANDED COST PL od 69 800 PLN (szacunkowo)
ZWROT (2 ZMIANY) 5.9 mies.
MODEL B // DEEP Robotics (Hangzhou Deep Robotics) (Międzynarodowy) Dostępny w Polsce (dystrybucja B2B)
DEEP Robotics Lite3

DEEP Robotics Lite3

DEEP Robotics Lite3 z dystrybucji globalnej (DEEP Robotics (Hangzhou Deep Robotics)) to zaawansowany robot czworonożny o udźwigu nominalnym 8.0 kg i masie 12.0 kg. Zaprojektowany z myślą o aplikacjach wymagających wysokiej powtarzalności oraz stabilności operacyjnej z czasem pracy do 2.0 h.

CENA LANDED COST PL od 11 200 PLN (szacunkowo)
ZWROT (2 ZMIANY) 0.9 mies.
01 / RÓŻNICA CAPEX (LANDED COST) 58 600 PLN Tańszy próg wejścia: DEEP Robotics Lite3
02 / SWOBODA KINEMATYCZNA (DOF) 12 vs 12 DoF Przewaga osi ruchu: DEEP Robotics Lynx / Lynx M20 Pro
03 / UDŹWIG ROBOCZY 8 kg vs 8 kg Wyższa nośność: DEEP Robotics Lynx / Lynx M20 Pro
04 / INTERAKTYWNA MATRYCA 4 MODELI Dodaj 3. i 4. model w matrycy
01 / WERDYKT INŻYNIERYJNY ROBOID

Kiedy wybrać DEEP Robotics Lynx / Lynx M20 Pro, a kiedy DEEP Robotics Lite3?

SCENARIUSZ A // REKOMENDACJA DLA DEEP ROBOTICS LYNX / LYNX M20 PRO

Wybierz DEEP Robotics Lynx / Lynx M20 Pro, jeśli:

  • [+] Trasa patrolu obejmuje zarówno długie odcinki asfaltowe/betonowe (gdzie koła oszczędzają energię), jak i schody
  • [+] Wymagasz dużej prędkości przemieszczania się (do 18 km/h) w terenie otwartym
  • [+] Testujesz hybrydowe algorytmy lokomocji kołowo-nożnej w trudnym terenie

GŁÓWNE ATUTY KONSTRUKCYJNE (DEEP Robotics Lynx / Lynx M20 Pro):

  • • Optymalny stosunek masy własnej (35.0 kg) do udźwigu użytecznego (8.0 kg)
  • • Pokonywanie schodów, gruzu i przeszkód terenowych niedostępnych dla pojazdów kołowych ze wsparciem środowiska sterowania DEEP Robotics (Hangzhou Deep Robotics)
  • • Odporność mechaniczna i szczelność w klasie IP54 dostosowana do pracy obiektowej
SCENARIUSZ B // REKOMENDACJA DLA DEEP ROBOTICS LITE3

Wybierz DEEP Robotics Lite3, jeśli:

  • [+] Projekt skupia się na czystej biomechanice kroczenia, skoków i stabilizacji na trudnym podłożu
  • [+] Robot ma służyć jako platforma dydaktyczna w laboratorium o ograniczonej powierzchni
  • [+] Szukasz niższego budżetu zakupu i prostej konstrukcji bez skomplikowanych piast kół

GŁÓWNE ATUTY KONSTRUKCYJNE (DEEP Robotics Lite3):

  • • Optymalny stosunek masy własnej (12.0 kg) do udźwigu użytecznego (8.0 kg)
  • • Pokonywanie schodów, gruzu i przeszkód terenowych niedostępnych dla pojazdów kołowych ze wsparciem środowiska sterowania DEEP Robotics (Hangzhou Deep Robotics)
  • • Odporność mechaniczna i szczelność w klasie IP54 dostosowana do pracy obiektowej
02 / ZESTAWIENIE PARAMETRÓW TECHNICZNYCH I TCO

Tabela porównawcza: DEEP Robotics Lynx / Lynx M20 Pro vs DEEP Robotics Lite3

KRYTERIUM PORÓWNANIA DEEP Robotics Lynx / Lynx M20 Pro DEEP Robotics Lite3
Typ konstrukcji
Robot czworonożny
Robot czworonożny
Cena początkowa w PL
od 69 800 PLN (szacunkowo)
od 11 200 PLN (szacunkowo)
★ Najniższy próg wejścia
Wysokość / Masa
35 kg
12 kg
Stopnie swobody (DoF)
12 DoF ciała
★ Największa zwinność
12 DoF ciała
Udźwig roboczy (Payload)
8 kg
★ Lider udźwigu
8 kg
Czas pracy na baterii
2.5 h
★ Najdłuższy czas pracy
2 h
Radar 3D LiDAR
Wbudowany 3D/4D LiDAR
Wbudowany 3D/4D LiDAR
Jednostka obliczeniowa
Dedykowany sterownik czasu rzeczywistego DEEP Robotics (Hangzhou Deep Robotics)
Dedykowany sterownik czasu rzeczywistego DEEP Robotics (Hangzhou Deep Robotics)
Otwarte SDK / ROS2
API producenta, protokół CAN/Ethernet, wsparcie ROS 2
API producenta, protokół CAN/Ethernet, wsparcie ROS 2
Dostępność i dostawa
Dostępny w Polsce (dystrybucja B2B) (Dostawa 14-30 dni roboczych)
Dostępny w Polsce (dystrybucja B2B) (Dostawa 14-30 dni roboczych)
Okres zwrotu ROI (2 zmiany, 38 PLN/h) 5.9 miesięcy (3-letni bilans: 357 333 PLN) 0.9 miesięcy (3-letni bilans: 415 933 PLN)
04 / PYTANIA PRZED ZAKUPEM

Pytania i odpowiedzi inżynieryjne. DEEP Robotics Lynx / Lynx M20 Pro vs DEEP Robotics Lite3.

Jaka jest różnica w cenie Landed Cost w Polsce między DEEP Robotics Lynx / Lynx M20 Pro a DEEP Robotics Lite3? +

Różnica w szacowanym progu wejścia (Landed Cost PL z cłem TARIC i transportem lotniczym DG) wynosi 58 600 PLN. Model DEEP Robotics Lynx / Lynx M20 Pro kosztuje od 69 800 PLN (szacunkowo), natomiast DEEP Robotics Lite3 od 11 200 PLN (szacunkowo). Tańszym wyborem na start jest DEEP Robotics Lite3.

Który model ma większy udźwig i więcej stopni swobody: DEEP Robotics Lynx / Lynx M20 Pro czy DEEP Robotics Lite3? +

Pod względem udźwigu roboczego prowadzi DEEP Robotics Lynx / Lynx M20 Pro (DEEP Robotics Lynx / Lynx M20 Pro: 8 kg vs DEEP Robotics Lite3: 8 kg). Pod względem liczby stopni swobody przewagę ma DEEP Robotics Lynx / Lynx M20 Pro (DEEP Robotics Lynx / Lynx M20 Pro: 12 DoF vs DEEP Robotics Lite3: 12 DoF).

Jak wygląda okres zwrotu (ROI) przy pracy 2-zmianowej dla DEEP Robotics Lynx / Lynx M20 Pro vs DEEP Robotics Lite3? +

Przy założeniu pracy przez 16 godzin dziennie (2 zmiany) i stawce zastępowanej pracy 38 PLN/h, szacowany czas zwrotu nakładu CAPEX dla DEEP Robotics Lynx / Lynx M20 Pro wynosi 5.9 mies. (zysk 3-letni netto: 357 333 PLN), a dla DEEP Robotics Lite3 wynosi 0.9 mies. (zysk 3-letni netto: 415 933 PLN).

Czy przed wyborem DEEP Robotics Lynx / Lynx M20 Pro lub DEEP Robotics Lite3 można przetestować oba modele w Polsce? +

Tak — w ROBOID przygotowujemy niezależny brief wdrożeniowy, weryfikujemy dostępność egzemplarzy demonstracyjnych w Polsce i Unii Europejskiej oraz zestawiamy oferty zakupu, leasingu operacyjnego i najmu długoterminowego dla obu modeli.

POWIĄZANE POJEDYNKI TECHNICZNE

Sprawdź inne porównania 1-na-1

Wszystkie 20 porównań
EDUKACJA I LABORATORIA R&D

Unitree G1 Standard vs Unitree R1

Unitree G1 Standard (132 cm, 35 kg) oferuje dojrzalszy ekosystem demonstracyjny i wyższy zasięg ramion, natomiast Unitree R1 (123 cm, 29 kg, 26 DoF) stanowi lżejszy i tańszy próg wejścia dla kół naukowych i pracowni dydaktycznych.

Δ 20 000 PLN Porównaj ↗
KOMPAKTOWY VS PEŁNOWYMIAROWY

Unitree G1 Standard vs Unitree H2 Edu

Unitree G1 to mobilna, bezpieczna w małych pomieszczeniach platforma o masie 35 kg, podczas gdy Unitree H2 Edu (180 cm, 70 kg, 31 DoF, 360 Nm) to pełnowymiarowa maszyna heavy-duty zdolna do operowania na wysokości standardowych stołów przemysłowych i regałów.

Δ 170 099 PLN Porównaj ↗
PRZEMYSŁ I LOGISTYKA 3PL

Agility Digit 5 vs Apptronik Apollo 2

Agility Digit 5 jest wyspecjalizowany w transporcie pojemników KLT i integracji z WMS poprzez Agility Arc, natomiast Apptronik Apollo 2 stawia na modułowość (wersja dwunożna lub stacjonarna), baterię Hot-Swap 4h i manipulację przy linii montażowej.

Δ 430 000 PLN Porównaj ↗
AUTOMOTIVE I HEAVY INDUSTRY

Boston Dynamics Atlas vs UBTECH Walker S2

Elektryczny Boston Dynamics Atlas (190 cm, 90 kg, udźwig ciągły 30 kg, IP65) reprezentuje najwyższą moc mechaniczną i zakres ruchu ponad ludzką anatomię, natomiast UBTECH Walker S2 (52 DoF) wyróżnia się 3-minutową automatyczną stacją wymiany baterii i zaawansowanymi dłońmi 24-DoF.

Δ 660 000 PLN Porównaj ↗
RECEPCJA, HOTELE I SHOWROOMY

AGIBOT A2 vs UBTECH Walker C

AGIBOT A2 (169 cm, 69 kg, 40 DoF) oferuje bardziej zaawansowaną ekspresję twarzy i moc obliczeniową 200 TOPS do interakcji w showroomach, natomiast UBTECH Walker C (163 cm, 43 kg) jest o 26 kg lżejszy i zoptymalizowany pod wielogodzinne oprowadzanie gości po pawilonach.

Δ 34 000 PLN Porównaj ↗
BADANIA LOKOMOCJI I PHYSICAL AI

AGIBOT X2 Ultra vs Booster T1

AGIBOT X2 Ultra (131 cm, 39 kg, 30 DoF) łączy dynamiczne pokazy ze sterowaniem aplikacyjnym, natomiast Booster T1 (118 cm, 30 kg, 23 DoF) to pancerna platforma do treningu Reinforcement Learning z układem Jetson AGX Orin 200 TOPS.

Δ 30 000 PLN Porównaj ↗
/
Skrót: Ctrl+K / slash (/) Pełny katalog (1047 modeli) ↗