Przejdź do treści
RAPORT HEAD-TO-HEAD // DRONY FPV DO INSPEKCJI PRZEMYSŁOWYCH

DJI Avata 2 vs DJI FPV.
Porównanie techniczne, Landed Cost PL i werdykt wdrożeniowy.

DJI Avata 2 posiada osłonięte śmigła (CineWhoop), sensory dolne i wsteczny tryb żółwia (Turtle Mode) do bezpiecznych lotów wewnątrz hal i rurociągów, podczas gdy DJI FPV to duży, cięższy dron o potężnym przyspieszeniu do inspekcji na otwartej przestrzeni.

MODEL A // DJI (Chiny) Dostępny w Polsce (dystrybucja B2B)
DJI Avata 2

DJI Avata 2

DJI Avata 2 marki DJI (Chiny) to zaawansowany bezzałogowy statek powietrzny (dron przemysłowy) o udźwigu nominalnym 1.2 kg i masie 0.38 kg. Zaprojektowany z myślą o aplikacjach wymagających wysokiej powtarzalności oraz stabilności operacyjnej z czasem pracy do 0.38 h.

NAJNIŻSZA CENA W PL od 2199 PLN
ZWROT (2 ZMIANY) 0.1 mies.
MODEL B // DJI (Chiny) Dostępny w Polsce (dystrybucja B2B)
DJI FPV

DJI FPV

DJI FPV marki DJI (Chiny) to zaawansowany bezzałogowy statek powietrzny (dron przemysłowy) o udźwigu nominalnym 1.2 kg i masie 0.8 kg. Zaprojektowany z myślą o aplikacjach wymagających wysokiej powtarzalności oraz stabilności operacyjnej z czasem pracy do 0.33 h.

NAJNIŻSZA CENA W PL od 3499 PLN
ZWROT (2 ZMIANY) 1.6 mies.
01 / RÓŻNICA CAPEX (LANDED COST) 16 761 PLN Tańszy próg wejścia: DJI Avata 2
02 / SWOBODA KINEMATYCZNA (DOF) 4 vs 4 DoF Przewaga osi ruchu: DJI Avata 2
03 / UDŹWIG ROBOCZY 1.2 kg vs 1.2 kg Wyższa nośność: DJI Avata 2
04 / INTERAKTYWNA MATRYCA 4 MODELI Dodaj 3. i 4. model w matrycy
01 / WERDYKT INŻYNIERYJNY ROBOID

Kiedy wybrać DJI Avata 2, a kiedy DJI FPV?

SCENARIUSZ A // REKOMENDACJA DLA DJI AVATA 2

Wybierz DJI Avata 2, jeśli:

  • [+] Inspekcja odbywa się wewnątrz hal fabrycznych, silosów, kotłów przemysłowych lub w pobliżu maszyn i ludzi
  • [+] Wymagasz bezpiecznych osłon śmigieł chroniących instalację przed przypadkowym uderzeniem
  • [+] Cenisz dłuższą żywotność baterii (do 23 min) i kamerę z matrycą 1/1.3 cala o wysokiej czułości w cieniu

GŁÓWNE ATUTY KONSTRUKCYJNE (DJI Avata 2):

  • • Optymalny stosunek masy własnej (0.38 kg) do udźwigu użytecznego (1.2 kg)
  • • Centymetrowa precyzja pozycjonowania RTK oraz szybki dostęp do konstrukcji wysokościowych ze wsparciem środowiska sterowania DJI
  • • Odporność mechaniczna i szczelność w klasie IP54 dostosowana do pracy obiektowej
SCENARIUSZ B // REKOMENDACJA DLA DJI FPV

Wybierz DJI FPV, jeśli:

  • [+] Wymagasz dużej prędkości przelotowej (do 140 km/h) do patrolowania rozległych farm wiatrowych i linii energetycznych
  • [+] Loty odbywają się przy silnym wietrze na otwartej przestrzeni wymagającym dużej masy i mocy silników
  • [+] Pilot posiada zaawansowane doświadczenie w manualnym pilotażu akrobacyjnym Acro

GŁÓWNE ATUTY KONSTRUKCYJNE (DJI FPV):

  • • Optymalny stosunek masy własnej (0.8 kg) do udźwigu użytecznego (1.2 kg)
  • • Centymetrowa precyzja pozycjonowania RTK oraz szybki dostęp do konstrukcji wysokościowych ze wsparciem środowiska sterowania DJI
  • • Odporność mechaniczna i szczelność w klasie IP54 dostosowana do pracy obiektowej
02 / ZESTAWIENIE PARAMETRÓW TECHNICZNYCH I TCO

Tabela porównawcza: DJI Avata 2 vs DJI FPV

KRYTERIUM PORÓWNANIA DJI Avata 2 DJI FPV
Typ konstrukcji
Dron (UAV)
Dron (UAV)
Cena początkowa w PL
od 1739 PLN (szacunkowo)
★ Najniższy próg wejścia
od 18 500 PLN (szacunkowo)
Wysokość / Masa
0.38 kg
0.8 kg
Stopnie swobody (DoF)
4 DoF ciała
★ Największa zwinność
4 DoF ciała
Udźwig roboczy (Payload)
1.2 kg
★ Lider udźwigu
1.2 kg
Czas pracy na baterii
0.38 h
★ Najdłuższy czas pracy
0.33 h
Radar 3D LiDAR
Wyłącznie kamery wizyjne
Wyłącznie kamery wizyjne
Jednostka obliczeniowa
Dedykowany sterownik czasu rzeczywistego DJI
Dedykowany sterownik czasu rzeczywistego DJI
Otwarte SDK / ROS2
API producenta, protokół CAN/Ethernet, wsparcie ROS 2
API producenta, protokół CAN/Ethernet, wsparcie ROS 2
Dostępność i dostawa
Dostępny w Polsce (dystrybucja B2B) (Dostawa 14-30 dni roboczych)
Dostępny w Polsce (dystrybucja B2B) (Dostawa 14-30 dni roboczych)
Okres zwrotu ROI (2 zmiany, 38 PLN/h) 0.1 miesięcy (3-letni bilans: 425 394 PLN) 1.6 miesięcy (3-letni bilans: 408 633 PLN)
04 / PYTANIA PRZED ZAKUPEM

Pytania i odpowiedzi inżynieryjne. DJI Avata 2 vs DJI FPV.

Jaka jest różnica w cenie Landed Cost w Polsce między DJI Avata 2 a DJI FPV? +

Różnica w szacowanym progu wejścia (Landed Cost PL z cłem TARIC i transportem lotniczym DG) wynosi 16 761 PLN. Model DJI Avata 2 kosztuje od 1739 PLN (szacunkowo), natomiast DJI FPV od 18 500 PLN (szacunkowo). Tańszym wyborem na start jest DJI Avata 2.

Który model ma większy udźwig i więcej stopni swobody: DJI Avata 2 czy DJI FPV? +

Pod względem udźwigu roboczego prowadzi DJI Avata 2 (DJI Avata 2: 1.2 kg vs DJI FPV: 1.2 kg). Pod względem liczby stopni swobody przewagę ma DJI Avata 2 (DJI Avata 2: 4 DoF vs DJI FPV: 4 DoF).

Jak wygląda okres zwrotu (ROI) przy pracy 2-zmianowej dla DJI Avata 2 vs DJI FPV? +

Przy założeniu pracy przez 16 godzin dziennie (2 zmiany) i stawce zastępowanej pracy 38 PLN/h, szacowany czas zwrotu nakładu CAPEX dla DJI Avata 2 wynosi 0.1 mies. (zysk 3-letni netto: 425 394 PLN), a dla DJI FPV wynosi 1.6 mies. (zysk 3-letni netto: 408 633 PLN).

Czy przed wyborem DJI Avata 2 lub DJI FPV można przetestować oba modele w Polsce? +

Tak — w ROBOID przygotowujemy niezależny brief wdrożeniowy, weryfikujemy dostępność egzemplarzy demonstracyjnych w Polsce i Unii Europejskiej oraz zestawiamy oferty zakupu, leasingu operacyjnego i najmu długoterminowego dla obu modeli.

POWIĄZANE POJEDYNKI TECHNICZNE

Sprawdź inne porównania 1-na-1

Wszystkie 20 porównań
EDUKACJA I LABORATORIA R&D

Unitree G1 Standard vs Unitree R1

Unitree G1 Standard (132 cm, 35 kg) oferuje dojrzalszy ekosystem demonstracyjny i wyższy zasięg ramion, natomiast Unitree R1 (123 cm, 29 kg, 26 DoF) stanowi lżejszy i tańszy próg wejścia dla kół naukowych i pracowni dydaktycznych.

Δ 20 000 PLN Porównaj ↗
KOMPAKTOWY VS PEŁNOWYMIAROWY

Unitree G1 Standard vs Unitree H2 Edu

Unitree G1 to mobilna, bezpieczna w małych pomieszczeniach platforma o masie 35 kg, podczas gdy Unitree H2 Edu (180 cm, 70 kg, 31 DoF, 360 Nm) to pełnowymiarowa maszyna heavy-duty zdolna do operowania na wysokości standardowych stołów przemysłowych i regałów.

Δ 170 099 PLN Porównaj ↗
PRZEMYSŁ I LOGISTYKA 3PL

Agility Digit 5 vs Apptronik Apollo 2

Agility Digit 5 jest wyspecjalizowany w transporcie pojemników KLT i integracji z WMS poprzez Agility Arc, natomiast Apptronik Apollo 2 stawia na modułowość (wersja dwunożna lub stacjonarna), baterię Hot-Swap 4h i manipulację przy linii montażowej.

Δ 430 000 PLN Porównaj ↗
AUTOMOTIVE I HEAVY INDUSTRY

Boston Dynamics Atlas vs UBTECH Walker S2

Elektryczny Boston Dynamics Atlas (190 cm, 90 kg, udźwig ciągły 30 kg, IP65) reprezentuje najwyższą moc mechaniczną i zakres ruchu ponad ludzką anatomię, natomiast UBTECH Walker S2 (52 DoF) wyróżnia się 3-minutową automatyczną stacją wymiany baterii i zaawansowanymi dłońmi 24-DoF.

Δ 660 000 PLN Porównaj ↗
RECEPCJA, HOTELE I SHOWROOMY

AGIBOT A2 vs UBTECH Walker C

AGIBOT A2 (169 cm, 69 kg, 40 DoF) oferuje bardziej zaawansowaną ekspresję twarzy i moc obliczeniową 200 TOPS do interakcji w showroomach, natomiast UBTECH Walker C (163 cm, 43 kg) jest o 26 kg lżejszy i zoptymalizowany pod wielogodzinne oprowadzanie gości po pawilonach.

Δ 34 000 PLN Porównaj ↗
BADANIA LOKOMOCJI I PHYSICAL AI

AGIBOT X2 Ultra vs Booster T1

AGIBOT X2 Ultra (131 cm, 39 kg, 30 DoF) łączy dynamiczne pokazy ze sterowaniem aplikacyjnym, natomiast Booster T1 (118 cm, 30 kg, 23 DoF) to pancerna platforma do treningu Reinforcement Learning z układem Jetson AGX Orin 200 TOPS.

Δ 30 000 PLN Porównaj ↗
/
Skrót: Ctrl+K / slash (/) Pełny katalog (1047 modeli) ↗