Dreame X50 Ultra Complete vs Roborock Saros Z70.
Porównanie techniczne, Landed Cost PL i werdykt wdrożeniowy.
Dreame X50 Ultra Complete i Roborock Saros Z70 reprezentują szczyt technologii robotów odkurzająco-mopujących, wyposażonych w wysuwane ramiona mopujące, stacje z myciem gorącą wodą oraz ciśnienie ssania przekraczające 15 000 Pa.
Dreame X50 Ultra Complete
Dreame X50 Ultra Complete marki Dreame Technology (Chiny) to zaawansowany profesjonalny robot sprzątający o udźwigu nominalnym 0.0 kg i masie 4.2 kg. Zaprojektowany z myślą o aplikacjach wymagających wysokiej powtarzalności oraz stabilności operacyjnej z czasem pracy do 3.45 h.
Roborock Saros Z70
Roborock Saros Z70 marki Roborock (Beijing Roborock Technology Co., Ltd.) (Chiny) to zaawansowany profesjonalny robot sprzątający o udźwigu nominalnym 0.0 kg i masie 4.2 kg. Zaprojektowany z myślą o aplikacjach wymagających wysokiej powtarzalności oraz stabilności operacyjnej z czasem pracy do 3.0 h.
Kiedy wybrać Dreame X50 Ultra Complete, a kiedy Roborock Saros Z70?
Wybierz Dreame X50 Ultra Complete, jeśli:
- [+] Zależy Ci na maksymalnej mocy ssania oraz innowacyjnym systemie unoszenia szczotek i mopa
- [+] Wymagasz kompletnego zestawu akcesoriów w wersji Complete z podłączeniem do sieci wodnej
- [+] Cenisz zaawansowaną sterylizację termiczną wody i automatyczne suszenie padów
GŁÓWNE ATUTY KONSTRUKCYJNE (Dreame X50 Ultra Complete):
- • Optymalny stosunek masy własnej (4.2 kg) do udźwigu użytecznego (0.0 kg)
- • Stała, powtarzalna wydajność metrażowa na godzinę i radykalna redukcja zużycia wody z chemią ze wsparciem środowiska sterowania Dreame Technology
- • Odporność mechaniczna i szczelność w klasie IP54 dostosowana do pracy obiektowej
Wybierz Roborock Saros Z70, jeśli:
- [+] Preferujesz ekosystem Roborock z ultradokładnym algorytmem omijania przeszkód Reactive AI
- [+] Zależy Ci na zwartej stacji dokującej zoptymalizowanej pod niskie zabudowy meblowe
- [+] Wymagasz wielopoziomowego mapowania dużych powierzchni biurowych lub domów wielopiętrowych
GŁÓWNE ATUTY KONSTRUKCYJNE (Roborock Saros Z70):
- • Optymalny stosunek masy własnej (4.2 kg) do udźwigu użytecznego (0.0 kg)
- • Stała, powtarzalna wydajność metrażowa na godzinę i radykalna redukcja zużycia wody z chemią ze wsparciem środowiska sterowania Roborock (Beijing Roborock Technology Co., Ltd.)
- • Odporność mechaniczna i szczelność w klasie IP54 dostosowana do pracy obiektowej
Tabela porównawcza: Dreame X50 Ultra Complete vs Roborock Saros Z70
| KRYTERIUM PORÓWNANIA | Dreame X50 Ultra Complete | Roborock Saros Z70 |
|---|---|---|
| Typ konstrukcji | Robot sprzątający | Robot sprzątający |
| Cena początkowa w PL | od 3299 PLN (szacunkowo)
★ Najniższy próg wejścia | od 7299 PLN (szacunkowo) |
| Wysokość / Masa | 4.2 kg | 4.2 kg |
| Stopnie swobody (DoF) | 2 DoF ciała
★ Największa zwinność | 2 DoF ciała |
| Udźwig roboczy (Payload) | Brak danych
★ Lider udźwigu | Brak danych |
| Czas pracy na baterii | 3.45 h
★ Najdłuższy czas pracy | 3 h |
| Radar 3D LiDAR | Wbudowany 3D/4D LiDAR | Wyłącznie kamery wizyjne |
| Jednostka obliczeniowa | Dedykowany sterownik czasu rzeczywistego Dreame Technology | Dedykowany sterownik czasu rzeczywistego Roborock (Beijing Roborock Technology Co., Ltd.) |
| Otwarte SDK / ROS2 | API producenta, protokół CAN/Ethernet, wsparcie ROS 2 | API producenta, protokół CAN/Ethernet, wsparcie ROS 2 |
| Dostępność i dostawa | Dostępny w Polsce (dystrybucja B2B) (Dostawa 14-30 dni roboczych) | Dostępny w Polsce (dystrybucja B2B) (Dostawa 14-30 dni roboczych) |
| Okres zwrotu ROI (2 zmiany, 38 PLN/h) | 0.3 miesięcy (3-letni bilans: 423 834 PLN) | 0.6 miesięcy (3-letni bilans: 419 834 PLN) |
Pytania i odpowiedzi inżynieryjne. Dreame X50 Ultra Complete vs Roborock Saros Z70.
Jaka jest różnica w cenie Landed Cost w Polsce między Dreame X50 Ultra Complete a Roborock Saros Z70? +
Różnica w szacowanym progu wejścia (Landed Cost PL z cłem TARIC i transportem lotniczym DG) wynosi 4000 PLN. Model Dreame X50 Ultra Complete kosztuje od 3299 PLN (szacunkowo), natomiast Roborock Saros Z70 od 7299 PLN (szacunkowo). Tańszym wyborem na start jest Dreame X50 Ultra Complete.
Który model ma większy udźwig i więcej stopni swobody: Dreame X50 Ultra Complete czy Roborock Saros Z70? +
Pod względem udźwigu roboczego prowadzi Dreame X50 Ultra Complete (Dreame X50 Ultra Complete: 0 kg vs Roborock Saros Z70: 0 kg). Pod względem liczby stopni swobody przewagę ma Dreame X50 Ultra Complete (Dreame X50 Ultra Complete: 2 DoF vs Roborock Saros Z70: 2 DoF).
Jak wygląda okres zwrotu (ROI) przy pracy 2-zmianowej dla Dreame X50 Ultra Complete vs Roborock Saros Z70? +
Przy założeniu pracy przez 16 godzin dziennie (2 zmiany) i stawce zastępowanej pracy 38 PLN/h, szacowany czas zwrotu nakładu CAPEX dla Dreame X50 Ultra Complete wynosi 0.3 mies. (zysk 3-letni netto: 423 834 PLN), a dla Roborock Saros Z70 wynosi 0.6 mies. (zysk 3-letni netto: 419 834 PLN).
Czy przed wyborem Dreame X50 Ultra Complete lub Roborock Saros Z70 można przetestować oba modele w Polsce? +
Tak — w ROBOID przygotowujemy niezależny brief wdrożeniowy, weryfikujemy dostępność egzemplarzy demonstracyjnych w Polsce i Unii Europejskiej oraz zestawiamy oferty zakupu, leasingu operacyjnego i najmu długoterminowego dla obu modeli.
Sprawdź inne porównania 1-na-1
Unitree G1 Standard vs Unitree R1
Unitree G1 Standard (132 cm, 35 kg) oferuje dojrzalszy ekosystem demonstracyjny i wyższy zasięg ramion, natomiast Unitree R1 (123 cm, 29 kg, 26 DoF) stanowi lżejszy i tańszy próg wejścia dla kół naukowych i pracowni dydaktycznych.
Unitree G1 Standard vs Unitree H2 Edu
Unitree G1 to mobilna, bezpieczna w małych pomieszczeniach platforma o masie 35 kg, podczas gdy Unitree H2 Edu (180 cm, 70 kg, 31 DoF, 360 Nm) to pełnowymiarowa maszyna heavy-duty zdolna do operowania na wysokości standardowych stołów przemysłowych i regałów.
Agility Digit 5 vs Apptronik Apollo 2
Agility Digit 5 jest wyspecjalizowany w transporcie pojemników KLT i integracji z WMS poprzez Agility Arc, natomiast Apptronik Apollo 2 stawia na modułowość (wersja dwunożna lub stacjonarna), baterię Hot-Swap 4h i manipulację przy linii montażowej.
Boston Dynamics Atlas vs UBTECH Walker S2
Elektryczny Boston Dynamics Atlas (190 cm, 90 kg, udźwig ciągły 30 kg, IP65) reprezentuje najwyższą moc mechaniczną i zakres ruchu ponad ludzką anatomię, natomiast UBTECH Walker S2 (52 DoF) wyróżnia się 3-minutową automatyczną stacją wymiany baterii i zaawansowanymi dłońmi 24-DoF.
AGIBOT A2 vs UBTECH Walker C
AGIBOT A2 (169 cm, 69 kg, 40 DoF) oferuje bardziej zaawansowaną ekspresję twarzy i moc obliczeniową 200 TOPS do interakcji w showroomach, natomiast UBTECH Walker C (163 cm, 43 kg) jest o 26 kg lżejszy i zoptymalizowany pod wielogodzinne oprowadzanie gości po pawilonach.
AGIBOT X2 Ultra vs Booster T1
AGIBOT X2 Ultra (131 cm, 39 kg, 30 DoF) łączy dynamiczne pokazy ze sterowaniem aplikacyjnym, natomiast Booster T1 (118 cm, 30 kg, 23 DoF) to pancerna platforma do treningu Reinforcement Learning z układem Jetson AGX Orin 200 TOPS.