ENGINEAI PM01 vs ENGINEAI SE01.
Porównanie techniczne, Landed Cost PL i werdykt wdrożeniowy.
ENGINEAI PM01 (140 cm, 44 kg, od 92 000 PLN) to przystępna cenowo platforma do rozwoju percepcji i ruchu, natomiast ENGINEAI SE01 (170 cm, 55 kg, 32 DoF) słynie z niezwykle płynnego, antropomorficznego chodu kolanowego.
ENGINEAI PM01
Humanoid do rozwoju ruchu i percepcji, dostępny w odrębnych konfiguracjach edukacyjnej i nawigacyjnej.
ENGINEAI SE01
Pełnowymiarowy humanoid do analizy lokomocji i manipulacji. Producent pokazuje chód oraz dłoń o sześciu stopniach swobody.
Kiedy wybrać ENGINEAI PM01, a kiedy ENGINEAI SE01?
Wybierz ENGINEAI PM01, jeśli:
- [+] Szukasz platformy z otwartym kodem RL w budżecie poniżej 100 000 PLN
- [+] Kompaktowy wymiar 140 cm lepiej pasuje do Twojej przestrzeni laboratoryjnej
GŁÓWNE ATUTY KONSTRUKCYJNE (ENGINEAI PM01):
- • Rozwój percepcji i planowania ruchu
- • Demonstracje w nadzorowanej strefie
- • Zweryfikowany profil techniczny producenta ENGINEAI (Chiny)
- • Pełna kalkulacja Landed Cost PL i wsparcie doboru części zamiennych w ROBOID
Wybierz ENGINEAI SE01, jeśli:
- [+] Zależy Ci na pełnym wzroście 170 cm i naturalnej biomechanice kroku podczas prezentacji
- [+] Potrzebujesz 32 stopni swobody i wyższego udźwigu (5 kg vs 3 kg)
GŁÓWNE ATUTY KONSTRUKCYJNE (ENGINEAI SE01):
- • Badanie chodu i koordynacji manipulacji w wydzielonej strefie
- • Zweryfikowany profil techniczny producenta ENGINEAI (Chiny)
- • Pełna kalkulacja Landed Cost PL i wsparcie doboru części zamiennych w ROBOID
Tabela porównawcza: ENGINEAI PM01 vs ENGINEAI SE01
| KRYTERIUM PORÓWNANIA | ENGINEAI PM01 | ENGINEAI SE01 |
|---|---|---|
| Typ konstrukcji | Humanoid badawczy z naturalnym chodem | Pełnowymiarowy humanoid z chodem antropomorficznym |
| Cena początkowa w PL | od 92 000 PLN (szacunkowo)
★ Najniższy próg wejścia | od 195 000 PLN (szacunkowo) |
| Wysokość / Masa | 140 cm / 44 kg
★ Najlżejszy humanoid | 170 cm / 55 kg |
| Stopnie swobody (DoF) | 24 DoF ciała + 10 DoF dłoni | 32 DoF ciała + 12 DoF dłoni
★ Największa zwinność |
| Udźwig roboczy (Payload) | 3 kg | 5 kg
★ Lider udźwigu |
| Czas pracy na baterii | 2 h
★ Najdłuższy czas pracy | 2 h |
| Radar 3D LiDAR | Wbudowany 3D/4D LiDAR | Wbudowany 3D/4D LiDAR |
| Jednostka obliczeniowa | Dual-chip architektura: Intel x86 + NVIDIA Jetson Orin | NVIDIA Jetson Orin + dedykowany procesor sterowania chodem end-to-end |
| Otwarte SDK / ROS2 | Otwarty kod sterowania chodem RL, wsparcie ROS2 w edycji Education 2026 | ENGINEAI SDK, ROS2, modele sieci neuronowych naturalnego chodu |
| Dostępność i dostawa | Przedsprzedaż edycji 2026 (30-45 dni roboczych) | Na zamówienie (30-45 dni) (30-45 dni roboczych) |
| Okres zwrotu ROI (2 zmiany, 38 PLN/h) | 7.8 miesięcy (3-letni bilans: 335 133 PLN) | 16.4 miesięcy (3-letni bilans: 232 133 PLN) |
Pytania i odpowiedzi inżynieryjne. ENGINEAI PM01 vs ENGINEAI SE01.
Jaka jest różnica w cenie Landed Cost w Polsce między ENGINEAI PM01 a ENGINEAI SE01? +
Różnica w szacowanym progu wejścia (Landed Cost PL z cłem TARIC i transportem lotniczym DG) wynosi 103 000 PLN. Model ENGINEAI PM01 kosztuje od 92 000 PLN (szacunkowo), natomiast ENGINEAI SE01 od 195 000 PLN (szacunkowo). Tańszym wyborem na start jest ENGINEAI PM01.
Który model ma większy udźwig i więcej stopni swobody: ENGINEAI PM01 czy ENGINEAI SE01? +
Pod względem udźwigu roboczego prowadzi ENGINEAI SE01 (ENGINEAI PM01: 3 kg vs ENGINEAI SE01: 5 kg). Pod względem liczby stopni swobody przewagę ma ENGINEAI SE01 (ENGINEAI PM01: 24 DoF vs ENGINEAI SE01: 32 DoF).
Jak wygląda okres zwrotu (ROI) przy pracy 2-zmianowej dla ENGINEAI PM01 vs ENGINEAI SE01? +
Przy założeniu pracy przez 16 godzin dziennie (2 zmiany) i stawce zastępowanej pracy 38 PLN/h, szacowany czas zwrotu nakładu CAPEX dla ENGINEAI PM01 wynosi 7.8 mies. (zysk 3-letni netto: 335 133 PLN), a dla ENGINEAI SE01 wynosi 16.4 mies. (zysk 3-letni netto: 232 133 PLN).
Czy przed wyborem ENGINEAI PM01 lub ENGINEAI SE01 można przetestować oba modele w Polsce? +
Tak — w ROBOID przygotowujemy niezależny brief wdrożeniowy, weryfikujemy dostępność egzemplarzy demonstracyjnych w Polsce i Unii Europejskiej oraz zestawiamy oferty zakupu, leasingu operacyjnego i najmu długoterminowego dla obu modeli.
Sprawdź inne porównania 1-na-1
Unitree G1 Standard vs Unitree R1
Unitree G1 Standard (132 cm, 35 kg) oferuje dojrzalszy ekosystem demonstracyjny i wyższy zasięg ramion, natomiast Unitree R1 (123 cm, 29 kg, 26 DoF) stanowi lżejszy i tańszy próg wejścia dla kół naukowych i pracowni dydaktycznych.
Unitree G1 Standard vs Unitree H2 Edu
Unitree G1 to mobilna, bezpieczna w małych pomieszczeniach platforma o masie 35 kg, podczas gdy Unitree H2 Edu (180 cm, 70 kg, 31 DoF, 360 Nm) to pełnowymiarowa maszyna heavy-duty zdolna do operowania na wysokości standardowych stołów przemysłowych i regałów.
Agility Digit 5 vs Apptronik Apollo 2
Agility Digit 5 jest wyspecjalizowany w transporcie pojemników KLT i integracji z WMS poprzez Agility Arc, natomiast Apptronik Apollo 2 stawia na modułowość (wersja dwunożna lub stacjonarna), baterię Hot-Swap 4h i manipulację przy linii montażowej.
Boston Dynamics Atlas vs UBTECH Walker S2
Elektryczny Boston Dynamics Atlas (190 cm, 90 kg, udźwig ciągły 30 kg, IP65) reprezentuje najwyższą moc mechaniczną i zakres ruchu ponad ludzką anatomię, natomiast UBTECH Walker S2 (52 DoF) wyróżnia się 3-minutową automatyczną stacją wymiany baterii i zaawansowanymi dłońmi 24-DoF.
AGIBOT A2 vs UBTECH Walker C
AGIBOT A2 (169 cm, 69 kg, 40 DoF) oferuje bardziej zaawansowaną ekspresję twarzy i moc obliczeniową 200 TOPS do interakcji w showroomach, natomiast UBTECH Walker C (163 cm, 43 kg) jest o 26 kg lżejszy i zoptymalizowany pod wielogodzinne oprowadzanie gości po pawilonach.
AGIBOT X2 Ultra vs Booster T1
AGIBOT X2 Ultra (131 cm, 39 kg, 30 DoF) łączy dynamiczne pokazy ze sterowaniem aplikacyjnym, natomiast Booster T1 (118 cm, 30 kg, 23 DoF) to pancerna platforma do treningu Reinforcement Learning z układem Jetson AGX Orin 200 TOPS.