Przejdź do treści
RAPORT HEAD-TO-HEAD // PALETYZACJA I ZASIĘG 10-12.5 KG

FANUC CRX-10iA/L vs UR10e.
Porównanie techniczne, Landed Cost PL i werdykt wdrożeniowy.

Fanuc CRX-10iA/L zapewnia dodatkowe 118 mm zasięgu (1418 mm vs 1300 mm), co ułatwia układanie skrajnych narożników palet bez martwych punktów osobliwych (singularities), podczas gdy UR10e oferuje wyższy udźwig nominalny (12.5 kg vs 10 kg) i wbudowany sensor F/T w nadgarstku.

MODEL A // FANUC Corporation (Japonia) Dostępny w Polsce (dystrybucja B2B)
FANUC CRX-10iA/L

FANUC CRX-10iA/L

FANUC CRX-10iA/L marki FANUC Corporation (Japonia) to zaawansowany cobot przemysłowy o udźwigu nominalnym 10.0 kg i masie 28.0 kg. Zaprojektowany z myślą o aplikacjach wymagających wysokiej powtarzalności oraz stabilności operacyjnej z czasem pracy do 8.0 h.

CENA LANDED COST PL od 78 000 PLN (szacunkowo)
ZWROT (2 ZMIANY) 6.6 mies.
MODEL B // Universal Robots A/S (Dania) Dostępny w Polsce (dystrybucja B2B)
UR10e

UR10e

UR10e marki Universal Robots A/S (Dania) to zaawansowany cobot przemysłowy o udźwigu nominalnym 12.5 kg i masie 28.0 kg. Zaprojektowany z myślą o aplikacjach wymagających wysokiej powtarzalności oraz stabilności operacyjnej z czasem pracy do 8.0 h.

CENA LANDED COST PL od 159 600 PLN (szacunkowo)
ZWROT (2 ZMIANY) 13.5 mies.
01 / RÓŻNICA CAPEX (LANDED COST) 81 600 PLN Tańszy próg wejścia: FANUC CRX-10iA/L
02 / SWOBODA KINEMATYCZNA (DOF) 6 vs 6 DoF Przewaga osi ruchu: FANUC CRX-10iA/L
03 / UDŹWIG ROBOCZY 10 kg vs 12.5 kg Wyższa nośność: UR10e
04 / INTERAKTYWNA MATRYCA 4 MODELI Dodaj 3. i 4. model w matrycy
01 / WERDYKT INŻYNIERYJNY ROBOID

Kiedy wybrać FANUC CRX-10iA/L, a kiedy UR10e?

SCENARIUSZ A // REKOMENDACJA DLA FANUC CRX-10IA/L

Wybierz FANUC CRX-10iA/L, jeśli:

  • [+] Geometria stanowiska wymaga dalekiego sięgania (1418 mm) przy zachowaniu udźwigu 10 kg
  • [+] Doceniasz brak konieczności regularnej wymiany oleju i smaru przez 8 lat eksploatacji
  • [+] Programowanie stacji realizowane jest przez operatorów na tablecie z intuicyjną grafiką

GŁÓWNE ATUTY KONSTRUKCYJNE (FANUC CRX-10iA/L):

  • • Optymalny stosunek masy własnej (28.0 kg) do udźwigu użytecznego (10.0 kg)
  • • Bezpieczna praca bezpośrednio przy operatorze bez kosztownych klatek wygrodzeniowych ze wsparciem środowiska sterowania FANUC Corporation
  • • Odporność mechaniczna i szczelność w klasie IP54 dostosowana do pracy obiektowej
SCENARIUSZ B // REKOMENDACJA DLA UR10E

Wybierz UR10e, jeśli:

  • [+] Masa kartonu z chwytakiem przekracza 10 kg (UR10e dopuszcza do 12.5 kg payloadu ciągłego)
  • [+] Wykorzystujesz pomiary siły z 6-osiowego sensora narzędziowego w nadgarstku
  • [+] Korzystasz z gotowych stacji paletyzujących ze zintegrowanymi kolumnami LIFTKIT

GŁÓWNE ATUTY KONSTRUKCYJNE (UR10e):

  • • Optymalny stosunek masy własnej (28.0 kg) do udźwigu użytecznego (12.5 kg)
  • • Bezpieczna praca bezpośrednio przy operatorze bez kosztownych klatek wygrodzeniowych ze wsparciem środowiska sterowania Universal Robots A/S
  • • Odporność mechaniczna i szczelność w klasie IP54 dostosowana do pracy obiektowej
02 / ZESTAWIENIE PARAMETRÓW TECHNICZNYCH I TCO

Tabela porównawcza: FANUC CRX-10iA/L vs UR10e

KRYTERIUM PORÓWNANIA FANUC CRX-10iA/L UR10e
Typ konstrukcji
Cobot (ramię współpracujące)
Cobot (ramię współpracujące)
Cena początkowa w PL
od 78 000 PLN (szacunkowo)
★ Najniższy próg wejścia
od 159 600 PLN (szacunkowo)
Wysokość / Masa
28 kg
28 kg
Stopnie swobody (DoF)
6 DoF ciała
★ Największa zwinność
6 DoF ciała
Udźwig roboczy (Payload)
10 kg
12.5 kg
★ Lider udźwigu
Czas pracy na baterii
8 h
★ Najdłuższy czas pracy
8 h
Radar 3D LiDAR
Wyłącznie kamery wizyjne
Wyłącznie kamery wizyjne
Jednostka obliczeniowa
Dedykowany sterownik czasu rzeczywistego FANUC Corporation
Dedykowany sterownik czasu rzeczywistego Universal Robots A/S
Otwarte SDK / ROS2
API producenta, protokół CAN/Ethernet, wsparcie ROS 2
API producenta, protokół CAN/Ethernet, wsparcie ROS 2
Dostępność i dostawa
Dostępny w Polsce (dystrybucja B2B) (Dostawa 14-30 dni roboczych)
Dostępny w Polsce (dystrybucja B2B) (Dostawa 14-30 dni roboczych)
Okres zwrotu ROI (2 zmiany, 38 PLN/h) 6.6 miesięcy (3-letni bilans: 349 133 PLN) 13.5 miesięcy (3-letni bilans: 267 533 PLN)
04 / PYTANIA PRZED ZAKUPEM

Pytania i odpowiedzi inżynieryjne. FANUC CRX-10iA/L vs UR10e.

Jaka jest różnica w cenie Landed Cost w Polsce między FANUC CRX-10iA/L a UR10e? +

Różnica w szacowanym progu wejścia (Landed Cost PL z cłem TARIC i transportem lotniczym DG) wynosi 81 600 PLN. Model FANUC CRX-10iA/L kosztuje od 78 000 PLN (szacunkowo), natomiast UR10e od 159 600 PLN (szacunkowo). Tańszym wyborem na start jest FANUC CRX-10iA/L.

Który model ma większy udźwig i więcej stopni swobody: FANUC CRX-10iA/L czy UR10e? +

Pod względem udźwigu roboczego prowadzi UR10e (FANUC CRX-10iA/L: 10 kg vs UR10e: 12.5 kg). Pod względem liczby stopni swobody przewagę ma FANUC CRX-10iA/L (FANUC CRX-10iA/L: 6 DoF vs UR10e: 6 DoF).

Jak wygląda okres zwrotu (ROI) przy pracy 2-zmianowej dla FANUC CRX-10iA/L vs UR10e? +

Przy założeniu pracy przez 16 godzin dziennie (2 zmiany) i stawce zastępowanej pracy 38 PLN/h, szacowany czas zwrotu nakładu CAPEX dla FANUC CRX-10iA/L wynosi 6.6 mies. (zysk 3-letni netto: 349 133 PLN), a dla UR10e wynosi 13.5 mies. (zysk 3-letni netto: 267 533 PLN).

Czy przed wyborem FANUC CRX-10iA/L lub UR10e można przetestować oba modele w Polsce? +

Tak — w ROBOID przygotowujemy niezależny brief wdrożeniowy, weryfikujemy dostępność egzemplarzy demonstracyjnych w Polsce i Unii Europejskiej oraz zestawiamy oferty zakupu, leasingu operacyjnego i najmu długoterminowego dla obu modeli.

POWIĄZANE POJEDYNKI TECHNICZNE

Sprawdź inne porównania 1-na-1

Wszystkie 20 porównań
EDUKACJA I LABORATORIA R&D

Unitree G1 Standard vs Unitree R1

Unitree G1 Standard (132 cm, 35 kg) oferuje dojrzalszy ekosystem demonstracyjny i wyższy zasięg ramion, natomiast Unitree R1 (123 cm, 29 kg, 26 DoF) stanowi lżejszy i tańszy próg wejścia dla kół naukowych i pracowni dydaktycznych.

Δ 20 000 PLN Porównaj ↗
KOMPAKTOWY VS PEŁNOWYMIAROWY

Unitree G1 Standard vs Unitree H2 Edu

Unitree G1 to mobilna, bezpieczna w małych pomieszczeniach platforma o masie 35 kg, podczas gdy Unitree H2 Edu (180 cm, 70 kg, 31 DoF, 360 Nm) to pełnowymiarowa maszyna heavy-duty zdolna do operowania na wysokości standardowych stołów przemysłowych i regałów.

Δ 170 099 PLN Porównaj ↗
PRZEMYSŁ I LOGISTYKA 3PL

Agility Digit 5 vs Apptronik Apollo 2

Agility Digit 5 jest wyspecjalizowany w transporcie pojemników KLT i integracji z WMS poprzez Agility Arc, natomiast Apptronik Apollo 2 stawia na modułowość (wersja dwunożna lub stacjonarna), baterię Hot-Swap 4h i manipulację przy linii montażowej.

Δ 430 000 PLN Porównaj ↗
AUTOMOTIVE I HEAVY INDUSTRY

Boston Dynamics Atlas vs UBTECH Walker S2

Elektryczny Boston Dynamics Atlas (190 cm, 90 kg, udźwig ciągły 30 kg, IP65) reprezentuje najwyższą moc mechaniczną i zakres ruchu ponad ludzką anatomię, natomiast UBTECH Walker S2 (52 DoF) wyróżnia się 3-minutową automatyczną stacją wymiany baterii i zaawansowanymi dłońmi 24-DoF.

Δ 660 000 PLN Porównaj ↗
RECEPCJA, HOTELE I SHOWROOMY

AGIBOT A2 vs UBTECH Walker C

AGIBOT A2 (169 cm, 69 kg, 40 DoF) oferuje bardziej zaawansowaną ekspresję twarzy i moc obliczeniową 200 TOPS do interakcji w showroomach, natomiast UBTECH Walker C (163 cm, 43 kg) jest o 26 kg lżejszy i zoptymalizowany pod wielogodzinne oprowadzanie gości po pawilonach.

Δ 34 000 PLN Porównaj ↗
BADANIA LOKOMOCJI I PHYSICAL AI

AGIBOT X2 Ultra vs Booster T1

AGIBOT X2 Ultra (131 cm, 39 kg, 30 DoF) łączy dynamiczne pokazy ze sterowaniem aplikacyjnym, natomiast Booster T1 (118 cm, 30 kg, 23 DoF) to pancerna platforma do treningu Reinforcement Learning z układem Jetson AGX Orin 200 TOPS.

Δ 30 000 PLN Porównaj ↗
/
Skrót: Ctrl+K / slash (/) Pełny katalog (1047 modeli) ↗