Przejdź do treści
RAPORT HEAD-TO-HEAD // CIĘŻKIE COBOTY PALETYZUJĄCE (20-30 KG)

UR30 vs FANUC CRX-20iA/L.
Porównanie techniczne, Landed Cost PL i werdykt wdrożeniowy.

Universal Robots UR30 oferuje rekordowy udźwig 30 kg w kompaktowej obudowie o masie 63.5 kg, podczas gdy FANUC CRX-20iA/L (20 kg udźwigu, 1418 mm zasięgu) gwarantuje 8 lat bezobsługowości przemysłowej bez wymiany smarów.

MODEL A // Universal Robots A/S (Dania) Dostępny w Polsce (dystrybucja B2B)
UR30

UR30

UR30 marki Universal Robots A/S (Dania) to zaawansowany cobot przemysłowy o udźwigu nominalnym 30.0 kg i masie 28.0 kg. Zaprojektowany z myślą o aplikacjach wymagających wysokiej powtarzalności oraz stabilności operacyjnej z czasem pracy do 8.0 h.

CENA LANDED COST PL od 78 000 PLN (szacunkowo)
ZWROT (2 ZMIANY) 6.6 mies.
MODEL B // FANUC Corporation (Japonia) Dostępny w Polsce (dystrybucja B2B)
FANUC CRX-20iA/L

FANUC CRX-20iA/L

FANUC CRX-20iA/L marki FANUC Corporation (Japonia) to zaawansowany cobot przemysłowy o udźwigu nominalnym 20.0 kg i masie 28.0 kg. Zaprojektowany z myślą o aplikacjach wymagających wysokiej powtarzalności oraz stabilności operacyjnej z czasem pracy do 8.0 h.

CENA LANDED COST PL od 78 000 PLN (szacunkowo)
ZWROT (2 ZMIANY) 6.6 mies.
01 / RÓŻNICA CAPEX (LANDED COST) 0 PLN Tańszy próg wejścia: UR30
02 / SWOBODA KINEMATYCZNA (DOF) 6 vs 6 DoF Przewaga osi ruchu: UR30
03 / UDŹWIG ROBOCZY 30 kg vs 20 kg Wyższa nośność: UR30
04 / INTERAKTYWNA MATRYCA 4 MODELI Dodaj 3. i 4. model w matrycy
01 / WERDYKT INŻYNIERYJNY ROBOID

Kiedy wybrać UR30, a kiedy FANUC CRX-20iA/L?

SCENARIUSZ A // REKOMENDACJA DLA UR30

Wybierz UR30, jeśli:

  • [+] Potrzebujesz maksymalnego udźwigu 30 kg do paletyzacji ciężkich kartonów lub pracy z podwójnym chwytakiem
  • [+] Wymagasz wysokiego momentu obrotowego na nadgarstku do obsługi wkrętarek przemysłowych high-torque
  • [+] Cenisz kompaktowe wymiary stopy montażowej ułatwiające integrację w ciasnych gniazdach

GŁÓWNE ATUTY KONSTRUKCYJNE (UR30):

  • • Optymalny stosunek masy własnej (28.0 kg) do udźwigu użytecznego (30.0 kg)
  • • Bezpieczna praca bezpośrednio przy operatorze bez kosztownych klatek wygrodzeniowych ze wsparciem środowiska sterowania Universal Robots A/S
  • • Odporność mechaniczna i szczelność w klasie IP54 dostosowana do pracy obiektowej
SCENARIUSZ B // REKOMENDACJA DLA FANUC CRX-20IA/L

Wybierz FANUC CRX-20iA/L, jeśli:

  • [+] Wymagasz większego zasięgu ramienia (1418 mm) przy obsłudze dwóch palet euro równolegle
  • [+] Kluczowa jest 8-letnia bezobsługowość mechaniki potwierdzona certyfikatem producenta
  • [+] Preferujesz programowanie z poziomu przemysłowego tabletu z interfejsem graficznym FANUC

GŁÓWNE ATUTY KONSTRUKCYJNE (FANUC CRX-20iA/L):

  • • Optymalny stosunek masy własnej (28.0 kg) do udźwigu użytecznego (20.0 kg)
  • • Bezpieczna praca bezpośrednio przy operatorze bez kosztownych klatek wygrodzeniowych ze wsparciem środowiska sterowania FANUC Corporation
  • • Odporność mechaniczna i szczelność w klasie IP54 dostosowana do pracy obiektowej
02 / ZESTAWIENIE PARAMETRÓW TECHNICZNYCH I TCO

Tabela porównawcza: UR30 vs FANUC CRX-20iA/L

KRYTERIUM PORÓWNANIA UR30 FANUC CRX-20iA/L
Typ konstrukcji
Cobot (ramię współpracujące)
Cobot (ramię współpracujące)
Cena początkowa w PL
od 78 000 PLN (szacunkowo)
★ Najniższy próg wejścia
od 78 000 PLN (szacunkowo)
Wysokość / Masa
28 kg
28 kg
Stopnie swobody (DoF)
6 DoF ciała
★ Największa zwinność
6 DoF ciała
Udźwig roboczy (Payload)
30 kg
★ Lider udźwigu
20 kg
Czas pracy na baterii
8 h
★ Najdłuższy czas pracy
8 h
Radar 3D LiDAR
Wyłącznie kamery wizyjne
Wyłącznie kamery wizyjne
Jednostka obliczeniowa
Dedykowany sterownik czasu rzeczywistego Universal Robots A/S
Dedykowany sterownik czasu rzeczywistego FANUC Corporation
Otwarte SDK / ROS2
API producenta, protokół CAN/Ethernet, wsparcie ROS 2
API producenta, protokół CAN/Ethernet, wsparcie ROS 2
Dostępność i dostawa
Dostępny w Polsce (dystrybucja B2B) (Dostawa 14-30 dni roboczych)
Dostępny w Polsce (dystrybucja B2B) (Dostawa 14-30 dni roboczych)
Okres zwrotu ROI (2 zmiany, 38 PLN/h) 6.6 miesięcy (3-letni bilans: 349 133 PLN) 6.6 miesięcy (3-letni bilans: 349 133 PLN)
04 / PYTANIA PRZED ZAKUPEM

Pytania i odpowiedzi inżynieryjne. UR30 vs FANUC CRX-20iA/L.

Jaka jest różnica w cenie Landed Cost w Polsce między UR30 a FANUC CRX-20iA/L? +

Różnica w szacowanym progu wejścia (Landed Cost PL z cłem TARIC i transportem lotniczym DG) wynosi 0 PLN. Model UR30 kosztuje od 78 000 PLN (szacunkowo), natomiast FANUC CRX-20iA/L od 78 000 PLN (szacunkowo). Tańszym wyborem na start jest UR30.

Który model ma większy udźwig i więcej stopni swobody: UR30 czy FANUC CRX-20iA/L? +

Pod względem udźwigu roboczego prowadzi UR30 (UR30: 30 kg vs FANUC CRX-20iA/L: 20 kg). Pod względem liczby stopni swobody przewagę ma UR30 (UR30: 6 DoF vs FANUC CRX-20iA/L: 6 DoF).

Jak wygląda okres zwrotu (ROI) przy pracy 2-zmianowej dla UR30 vs FANUC CRX-20iA/L? +

Przy założeniu pracy przez 16 godzin dziennie (2 zmiany) i stawce zastępowanej pracy 38 PLN/h, szacowany czas zwrotu nakładu CAPEX dla UR30 wynosi 6.6 mies. (zysk 3-letni netto: 349 133 PLN), a dla FANUC CRX-20iA/L wynosi 6.6 mies. (zysk 3-letni netto: 349 133 PLN).

Czy przed wyborem UR30 lub FANUC CRX-20iA/L można przetestować oba modele w Polsce? +

Tak — w ROBOID przygotowujemy niezależny brief wdrożeniowy, weryfikujemy dostępność egzemplarzy demonstracyjnych w Polsce i Unii Europejskiej oraz zestawiamy oferty zakupu, leasingu operacyjnego i najmu długoterminowego dla obu modeli.

POWIĄZANE POJEDYNKI TECHNICZNE

Sprawdź inne porównania 1-na-1

Wszystkie 20 porównań
EDUKACJA I LABORATORIA R&D

Unitree G1 Standard vs Unitree R1

Unitree G1 Standard (132 cm, 35 kg) oferuje dojrzalszy ekosystem demonstracyjny i wyższy zasięg ramion, natomiast Unitree R1 (123 cm, 29 kg, 26 DoF) stanowi lżejszy i tańszy próg wejścia dla kół naukowych i pracowni dydaktycznych.

Δ 20 000 PLN Porównaj ↗
KOMPAKTOWY VS PEŁNOWYMIAROWY

Unitree G1 Standard vs Unitree H2 Edu

Unitree G1 to mobilna, bezpieczna w małych pomieszczeniach platforma o masie 35 kg, podczas gdy Unitree H2 Edu (180 cm, 70 kg, 31 DoF, 360 Nm) to pełnowymiarowa maszyna heavy-duty zdolna do operowania na wysokości standardowych stołów przemysłowych i regałów.

Δ 170 099 PLN Porównaj ↗
PRZEMYSŁ I LOGISTYKA 3PL

Agility Digit 5 vs Apptronik Apollo 2

Agility Digit 5 jest wyspecjalizowany w transporcie pojemników KLT i integracji z WMS poprzez Agility Arc, natomiast Apptronik Apollo 2 stawia na modułowość (wersja dwunożna lub stacjonarna), baterię Hot-Swap 4h i manipulację przy linii montażowej.

Δ 430 000 PLN Porównaj ↗
AUTOMOTIVE I HEAVY INDUSTRY

Boston Dynamics Atlas vs UBTECH Walker S2

Elektryczny Boston Dynamics Atlas (190 cm, 90 kg, udźwig ciągły 30 kg, IP65) reprezentuje najwyższą moc mechaniczną i zakres ruchu ponad ludzką anatomię, natomiast UBTECH Walker S2 (52 DoF) wyróżnia się 3-minutową automatyczną stacją wymiany baterii i zaawansowanymi dłońmi 24-DoF.

Δ 660 000 PLN Porównaj ↗
RECEPCJA, HOTELE I SHOWROOMY

AGIBOT A2 vs UBTECH Walker C

AGIBOT A2 (169 cm, 69 kg, 40 DoF) oferuje bardziej zaawansowaną ekspresję twarzy i moc obliczeniową 200 TOPS do interakcji w showroomach, natomiast UBTECH Walker C (163 cm, 43 kg) jest o 26 kg lżejszy i zoptymalizowany pod wielogodzinne oprowadzanie gości po pawilonach.

Δ 34 000 PLN Porównaj ↗
BADANIA LOKOMOCJI I PHYSICAL AI

AGIBOT X2 Ultra vs Booster T1

AGIBOT X2 Ultra (131 cm, 39 kg, 30 DoF) łączy dynamiczne pokazy ze sterowaniem aplikacyjnym, natomiast Booster T1 (118 cm, 30 kg, 23 DoF) to pancerna platforma do treningu Reinforcement Learning z układem Jetson AGX Orin 200 TOPS.

Δ 30 000 PLN Porównaj ↗
/
Skrót: Ctrl+K / slash (/) Pełny katalog (1047 modeli) ↗