PUDU D9 vs UBTECH Walker S2.
Porównanie techniczne, Landed Cost PL i werdykt wdrożeniowy.
PUDU D9 (170 cm, 65 kg, 42 DoF, udźwig 20 kg) celuje w lekką logistykę komercyjną i synergię z wózkami PUDU, natomiast UBTECH Walker S2 (52 DoF) to maszyna fabryczna z automatyczną wymianą akumulatora w 3 minuty.
PUDU D9
Pełnowymiarowy humanoid PUDU do rozwoju manipulacji, poruszania się i interakcji.
UBTECH Walker S2
Humanoid przemysłowy rozwijany z automatyczną wymianą baterii i obsługą materiałów.
Kiedy wybrać PUDU D9, a kiedy UBTECH Walker S2?
Wybierz PUDU D9, jeśli:
- [+] Twój obiekt korzysta już z ekosystemu robotów dostarczających lub sprzątających marki PUDU
- [+] Szukasz niższego kosztu inwestycji (od 265 000 PLN vs 490 000 PLN)
GŁÓWNE ATUTY KONSTRUKCYJNE (PUDU D9):
- • Manipulacja i interakcja
- • Kontrolowana przestrzeń
- • Zweryfikowany profil techniczny producenta PUDU Robotics (Chiny)
- • Pełna kalkulacja Landed Cost PL i wsparcie doboru części zamiennych w ROBOID
Wybierz UBTECH Walker S2, jeśli:
- [+] Wdrażasz robota w ciężkim reżimie trzyzmianowym w zakładzie produkcyjnym
- [+] Wymagasz 52 stopni swobody i zautomatyzowanej stacji wymiany baterii
GŁÓWNE ATUTY KONSTRUKCYJNE (UBTECH Walker S2):
- • Analiza logistyki między stanowiskami
- • Planowanie pracy z automatyczną stacją wymiany
- • Zweryfikowany profil techniczny producenta UBTECH (Chiny)
- • Pełna kalkulacja Landed Cost PL i wsparcie doboru części zamiennych w ROBOID
Tabela porównawcza: PUDU D9 vs UBTECH Walker S2
| KRYTERIUM PORÓWNANIA | PUDU D9 | UBTECH Walker S2 |
|---|---|---|
| Typ konstrukcji | Pełnowymiarowy humanoid usługowo-logistyczny | Humanoid przemysłowy (Hot-Swap) |
| Cena początkowa w PL | od 265 000 PLN (szacunkowo)
★ Najniższy próg wejścia | od 490 000 PLN (szacunkowo) |
| Wysokość / Masa | 170 cm / 65 kg
★ Najlżejszy humanoid | 172 cm / 68 kg |
| Stopnie swobody (DoF) | 42 DoF ciała + 14 DoF dłoni | 52 DoF ciała + 24 DoF dłoni
★ Największa zwinność |
| Udźwig roboczy (Payload) | 20 kg
★ Lider udźwigu | 15 kg |
| Czas pracy na baterii | 2.5 h
★ Najdłuższy czas pracy | 2.5 h |
| Radar 3D LiDAR | Wbudowany 3D/4D LiDAR | Wbudowany 3D/4D LiDAR |
| Jednostka obliczeniowa | Podwójny układ obliczeniowy nawigacji VSLAM i manipulacji | Heterogeniczny układ obliczeniowy AI + sterownik czasu rzeczywistego |
| Otwarte SDK / ROS2 | Ekosystem PUDU Cloud, planowana integracja z flotą wózków AMR PUDU | System zarządzania flotą fabryczną UBTECH, integracja z MES/WMS |
| Dostępność i dostawa | Rezerwacje pilotażowe u dystrybutorów PUDU (45-60 dni roboczych) | Wdrożenia pilotażowe (Automotive) (60-90 dni (z infrastrukturą wymiany baterii)) |
| Okres zwrotu ROI (2 zmiany, 38 PLN/h) | 22.3 miesięcy (3-letni bilans: 162 133 PLN) | 41.3 miesięcy (3-letni bilans: -62 867 PLN) |
Pytania i odpowiedzi inżynieryjne. PUDU D9 vs UBTECH Walker S2.
Jaka jest różnica w cenie Landed Cost w Polsce między PUDU D9 a UBTECH Walker S2? +
Różnica w szacowanym progu wejścia (Landed Cost PL z cłem TARIC i transportem lotniczym DG) wynosi 225 000 PLN. Model PUDU D9 kosztuje od 265 000 PLN (szacunkowo), natomiast UBTECH Walker S2 od 490 000 PLN (szacunkowo). Tańszym wyborem na start jest PUDU D9.
Który model ma większy udźwig i więcej stopni swobody: PUDU D9 czy UBTECH Walker S2? +
Pod względem udźwigu roboczego prowadzi PUDU D9 (PUDU D9: 20 kg vs UBTECH Walker S2: 15 kg). Pod względem liczby stopni swobody przewagę ma UBTECH Walker S2 (PUDU D9: 42 DoF vs UBTECH Walker S2: 52 DoF).
Jak wygląda okres zwrotu (ROI) przy pracy 2-zmianowej dla PUDU D9 vs UBTECH Walker S2? +
Przy założeniu pracy przez 16 godzin dziennie (2 zmiany) i stawce zastępowanej pracy 38 PLN/h, szacowany czas zwrotu nakładu CAPEX dla PUDU D9 wynosi 22.3 mies. (zysk 3-letni netto: 162 133 PLN), a dla UBTECH Walker S2 wynosi 41.3 mies. (zysk 3-letni netto: -62 867 PLN).
Czy przed wyborem PUDU D9 lub UBTECH Walker S2 można przetestować oba modele w Polsce? +
Tak — w ROBOID przygotowujemy niezależny brief wdrożeniowy, weryfikujemy dostępność egzemplarzy demonstracyjnych w Polsce i Unii Europejskiej oraz zestawiamy oferty zakupu, leasingu operacyjnego i najmu długoterminowego dla obu modeli.
Sprawdź inne porównania 1-na-1
Unitree G1 Standard vs Unitree R1
Unitree G1 Standard (132 cm, 35 kg) oferuje dojrzalszy ekosystem demonstracyjny i wyższy zasięg ramion, natomiast Unitree R1 (123 cm, 29 kg, 26 DoF) stanowi lżejszy i tańszy próg wejścia dla kół naukowych i pracowni dydaktycznych.
Unitree G1 Standard vs Unitree H2 Edu
Unitree G1 to mobilna, bezpieczna w małych pomieszczeniach platforma o masie 35 kg, podczas gdy Unitree H2 Edu (180 cm, 70 kg, 31 DoF, 360 Nm) to pełnowymiarowa maszyna heavy-duty zdolna do operowania na wysokości standardowych stołów przemysłowych i regałów.
Agility Digit 5 vs Apptronik Apollo 2
Agility Digit 5 jest wyspecjalizowany w transporcie pojemników KLT i integracji z WMS poprzez Agility Arc, natomiast Apptronik Apollo 2 stawia na modułowość (wersja dwunożna lub stacjonarna), baterię Hot-Swap 4h i manipulację przy linii montażowej.
Boston Dynamics Atlas vs UBTECH Walker S2
Elektryczny Boston Dynamics Atlas (190 cm, 90 kg, udźwig ciągły 30 kg, IP65) reprezentuje najwyższą moc mechaniczną i zakres ruchu ponad ludzką anatomię, natomiast UBTECH Walker S2 (52 DoF) wyróżnia się 3-minutową automatyczną stacją wymiany baterii i zaawansowanymi dłońmi 24-DoF.
AGIBOT A2 vs UBTECH Walker C
AGIBOT A2 (169 cm, 69 kg, 40 DoF) oferuje bardziej zaawansowaną ekspresję twarzy i moc obliczeniową 200 TOPS do interakcji w showroomach, natomiast UBTECH Walker C (163 cm, 43 kg) jest o 26 kg lżejszy i zoptymalizowany pod wielogodzinne oprowadzanie gości po pawilonach.
AGIBOT X2 Ultra vs Booster T1
AGIBOT X2 Ultra (131 cm, 39 kg, 30 DoF) łączy dynamiczne pokazy ze sterowaniem aplikacyjnym, natomiast Booster T1 (118 cm, 30 kg, 23 DoF) to pancerna platforma do treningu Reinforcement Learning z układem Jetson AGX Orin 200 TOPS.